برنارد و خون آشام های دروغگو


امتیاز اقتباسی بودن اثر

برنارد و خون آشام های دروغگو -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:دغدو
ناشر:هوپا
ژانر:فانتزی
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 96
قیمت:(ریال) 200000
حجم صفحات:220
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008869139

سه گانه دوغدو سه رمان برای نوجوان است که در سه فضا اتفاق می افتد. بخش هایی از آن در فرانسه و ایران و بخش های دیگر در فضای فانتزی تعریف می شود. این سه گانه در پی آشنایی دو فرهنگ ایرانی و فرانسوی است. این آشنایی با واسطه معرفی شخصیت های افسانه ای و اسطوره ای پیگیری می شود. 

در جلد اول و دوم خواندیم که دوغدو دختر هفت ساله ای است که مادرش فرانسوی و پدرش ایرانی بوده است. او در یک تصادف والدینش را از دست داده است. در هفت سالگی به ایران آمده تا با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند. مادرش او را با افسانه های فرانسوی و پدرش با افسانه های ایرانی آشنا کرده است. او در جهان ذهنی خودش مدام با این موجودات افسانه ای کنش و واکنش دارد. مرز خیال و واقعیت کاملا بهم آمیخته است. 

در جلد سوم دوغدو با پدربزرگ و مادربزرگ اش به فرانسه می رود. موجودات خیالی اش که از دل افسانه ها آمده اند و در آنجا برایش قصه ها می سازند. 

حالا موجودات خون آشام هم اضافه شده اند. اما در نهایت دوغدو پبروز می شود و با خانواده اش در ایفل عکس دسته جمعی می گیرند. 


جهان فانتزی برای کودک جذاب است. دوغدو شخصیت اصلی این سه گانه با نزدیک شدن به افسانه ها برای خودش جهانی می سازد. ساختن جهان خیالی برای مخاطبان کودک جذاب است. اگر چه زاویه دید راوی گاهی ذهنی و غیر چشمی است اما توصیف های نویسنده در فضای انیمیشن کاملا اجرایی است. آشنایی مخاطبان با شخصیت های افسانه ای دو کشور درک عمیق تری به مخاطب می دهد. 

-

--

-

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.