آخرین ها


امتیاز اقتباسی بودن اثر

آخرین ها -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:مجموعه‌ی قصه‌های عجیب برای بچه‌های عجیب‌غریب
ناشر:پیدایش
ژانر:فانتزی سیاه
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 96
قیمت:(ریال) 100000
حجم صفحات:64
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786002964922

مجموعه پنج جلدی قصه های عجیب برای بچه های عجیب غریب در فضایی وهم آلود و غریب می گذرد. این مجموعه ارزش های ادبی ویژه ای دارد. زبان اثر در خدمت فضای ترسناک و وهم آلود اثر است. داستان ها به لحاظ شخصیت معدودهستند. شخصیت ها تنها و دچار ناراحتی و پریشانی هستند. نوشتن خلاصه برای چنین کاری دشوار است. واقعیت این است که چنین کارهایی برای خلاصه کردن و تعریف کردن مناسب نیستند و باید خوانده شوند.نام های نج داستان مجزای این مجموعه به این شرح است:

سوزنبان و مارها

گزارش مرد لوبیایی

آخرین ها

پرنده یخ زده

درخت سگ


این داستان مبتنی بر بازی های زبانی است. شخصیت های اصلی ضمایر من، تو، ما، شما و ایشان است. شروع  داستان در قبرستان است. شخصیت ها فکر می کنند پرتقال مانع نابودی شان می شوند. 
مردی به عنوان دو صفر یک ( 001) نگهبان درخت پرتقال است. او اعتقاد دارد دود پ. اُ نجات بخش است. مرد شروع به تیراندازی می کند. او اعتقادی به نجات بخش بودن پرتقال ندارد.

این مجموعه داستان در فضاهایی غیر واقعی و وهم آلود می گذرد. ترس ، تنهایی و مرگ مسائل مهم بشری و مسائل این داستانها هستند. زبان داستان اقتباس را دشوار کرده است. اما تخیل بصری آثار بسیار قوی است. اقتباس از چنین طنز سیاهی فضای تازه ای وارد انیمیشن ایران می کند. مخاطب این گونه آثار نوجوان ها بالای پانزده سال و بزرگترها هستند. داستان ها هم شاعرانه و هم دراماتیک هستند. کشکمش مورد نیاز برای یک انیمیشن اپیزودیک پنج قسمتی را دارند. البته به طور مجزا هم قابل اقتباس هستند. داستانها هم طنز و هم احساساتی هستند. جغرافیای استان ها فضای تازه ای وارد صنعت سینمای ایران می کند.

_

نامزد سی و ششمین دوره جایزه کتاب سال در بخش تالیف داستان کودک و نوجوان

_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.