پرنده یخ زده


امتیاز اقتباسی بودن اثر

پرنده یخ زده -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:مجموعه‌ی قصه‌های عجیب برای بچه‌های عجیب‌غریب
ناشر:پیدایش
ژانر:فانتزی سیاه
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 96
قیمت:(ریال) 100000
حجم صفحات:64
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786002965028

مجموعه پنج جلدی قصه های عجیب برای بچه های عجیب غریب در فضایی وهم آلود و غریب می گذرد. این مجموعه ارزش های ادبی ویژه ای دارد. زبان اثر در خدمت فضای ترسناک و وهم آلود اثر است. داستان ها به لحاظ شخصیت معدودهستند. شخصیت ها تنها و دچار ناراحتی و پریشانی هستند. نوشتن خلاصه برای چنین کاری دشوار است. واقعیت این است که چنین کارهایی برای خلاصه کردن و تعریف کردن مناسب نیستند و باید خوانده شوند.نام های نج داستان مجزای این مجموعه به این شرح است:

سوزنبان و مارها

گزارش مرد لوبیایی

آخرین ها

پرنده یخ زده۵

درخت سگ


راوی دختر کوچکی است که با مادربزرگش زندگی می کند. به نظر می رسد مادر او در دریا غرق شده و پدرش هم دنبال او رفته و بر نگشته است. راوی پرنده یخ زده نیمه جانی پیدا می کند. تصمیم می گیرد از پرنده مراقبت کند. راوی کابوس هایش را نقاشی می کند و به دیوار می زند.

در این داستان پیرزن و سگی حضوری گذرا دارند و عناصر اصلی داستان درخت سگ هستند. 

مردی وارد شهرشان می شود و ماهی کبابی مجانی به مردم می دهد. زنی با چتر به دختر نزدیک می شود و می گوید آنها ماهی نیستند. فضای وهم و واقعیت در هم آمیخته است.  

خوابهای دختر با او در حرکت هستند. او برای پرنده فلوت می زند. پرنده به دریا می رود. ماری شکار می کند و داخل آب دریا می رود. دیگر صدای وحشتناکی نیست. دختر به آرامش می رسد. 


این مجموعه داستان در فضاهایی غیر واقعی و وهم آلود می گذرد. ترس ، تنهایی و مرگ مسائل مهم بشری و مسائل این داستانها هستند. زبان داستان اقتباس را دشوار کرده است. اما تخیل بصری آثار بسیار قوی است. اقتباس از چنین طنز سیاهی فضای تازه ای وارد انیمیشن ایران می کند. مخاطب این گونه آثار نوجوان ها بالای پانزده سال و بزرگترها هستند. داستان ها هم شاعرانه و هم دراماتیک هستند. کشکمش مورد نیاز برای یک انیمیشن اپیزودیک پنج قسمتی را دارند. البته به طور مجزا هم قابل اقتباس هستند. داستانها هم طنز و هم احساساتی هستند. جغرافیای استان ها فضای تازه ای وارد صنعت سینمای ایران می کند.

_

_

_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.