ببر بنگال و کانگوروی بچه به بغل


امتیاز اقتباسی بودن اثر

ببر بنگال و کانگوروی بچه به بغل -

0.00 میانگین امتیاز0 آرا
مجموعه:قصه های قانون جنگل
ناشر:پیدایش
ژانرها:طنز
نویسنده:
نوبت چاپ 1
سال انتشار 96
قیمت(ریال) 90000
تیراژ 1000
تعداد صفحات:62
صحافی جلد نرم
ISBN13:9786002964847

معرفی اثر/:Review


این مجموعه پنج جلدی است. هر جلد از این مجموعه، شامل چند قصه طنز است.

عنوان‌های این مجموعه ۵ جلدی عبارتند از «تیغ تیغو و تمثال مبارک شیرخان»، «شیرخان و خورشت کلم»، «دم دراز و ننه‌کلاغه»، «ویلای فیل‌خان و خاله کرگدن» و «ببر بنگال و کانگوروی بچه‌ به بغل». 

نویسنده با ترفندهای ساده و دم دستی، گره ها و تعلیق های کوچک داستانک هایش را پیش می برد و همین از بار جذابیت و کشش داستان ها می¬کاهد. 


در هر جلد از این مجموعه پنج جلدی، سه یا چهار داستانک آورده شده است. داستان ها مجزا هستند و ربطی به هم ندارند. چیزی که این داستانک ها را به هم وصل می کند، حیوانات و ماجراهای بین شان هستند.

جلد «ببر بنگال و کانگوروی بچه به بغل»، شامل چهار داستان است به نام های:

-ببر بنگال و کانگوروی بچه به بغل

-تمساح زبله و مرغ دندان پاک کن

ـبچه های خاله کرگدن و عمو زرافه 

-الاغ و انجمن حمایت از حیوانات   

داستان «ببر بنگال و کانگوروی بچه بغل»، که نام کتاب هم از روی آن گرفته شده، داستانِ یک کانگورو است که دارد با بچه ای که در کیسه دارد، راه می رود و گردش می کند. ناگهان ببری او را می بیند و به سمت او غرش می کند که اینجا قلمروی من است و تو به چه حقی اینجا گردش می کنی. کانگورو هم فکری به سرش می زند تا از شر این ببر خلاص شود، می گوید من از طرف انجمن حیوانان امده ام، می خواهم قوی ترین و سریع ترین و باهوش ترین حیوان را پیدا کنم تا به انجمن معرفی کنم و او رئیس جنگل شود. ببر می گوید پس چرا معطلی، نام من را به انجمن بده. کانگورو هم می گوید باید آزمون دهد و اگر پیروز شد، او را معرفی خواهد کرد. کانگورو از ببر می خواهد در عرض چند ثانبه تا پشت کوه بدود و برگردد و در این فاصله، خودش فرار می کند و وقتی ببر برمی گردد، می بیند خبری از کانگورو نیست که نیست! 


شاید بتوان از روی این اثر، مجموعه کوتاه انمیشینی ساخت. اما ابتدا باید، گزینشی روی داستانک های این مجموعه انجام داد. چون همه شان شاید خسته کننده باشد و خیلی هایش هم تکرای و کلیشه ای است و فاقد جذابیت های نو و مدرن است و کمی از دنیای امروز بچه ها و فضای جذاب  و امروزی انیمیشن های اینچنینی دور است و کلیشه ای و کلاسیک است. 

_

_

_

نظرات

بخش‌های علامت زده شده اجباری هستند. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.