جادوگر طبقه هشتم


امتیاز اقتباسی بودن اثر

جادوگر طبقه هشتم - _

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه: NA
ناشر:هوپا
ژانر:فانتزی
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 1395
قیمت:(ریال) 120000
حجم صفحات:89
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008025627

جادوگر طبقه هشتم یک اثر فانتزی برای کودکان است. نویسنده از چشم دو راوی یعنی از دنیای پر از تخیل کودکان به جهان نگاه می کند. در این دنیا همه چیز پر از شگفتی است. این رمان کودکانه در دو بخش روایت می شود. بخش اول توسط نقره کوچولو که خودش را جادوگر کوچولویی می داند. بخش دوم توسط ارغوان. در بخش دوم راوی ارغوان کوچولو است که همسایه نقره پیر است. 

جادوگر طبقه هشتم رمان اثری  با زبان شاعرانه است. این اثر در دو بخش روایت می شود. در  بخش اول راوی جادوگری است به نام نقره. نقره از زمان پیش از تولدش برای مخاطب می گوید. اینکه جادوگرها چگونه متولد می شوند... چه رسم و رسومی دارند و چطور زندگی می کنند. نقره می گوید که در دنیا فقط دو تا جادوگر شب وجود دارد، او و پدرش. بقیه جادوگر روز هستند. او خواهری دارد به نام طلا که عروس می شود اما داماد جادوگر خنگولی است. یک روز نقره روی زبانش مرواریدی می بیند. مادرش می گوید این نشانه خوبی است یعنی تو در پیری تنها نیستی و یک دوست داری.

بخش دوم این رمان را ارغوان روایت می کند. ارغوان دختر کوچکی است که که با نقره پیر دوست است. ماجرا از زمانی روایت می شود که هفت روز به پایان عمر نقره مانده است و او می خواهد وردها و فنون جادوگری را به ارغوان یاد بدهد. کل ورد ها و جادوها اموری بسیار معمولی است. همین شعرها و متل ها و کارهایی است که به نظر عادی می آیند. روز هفتم نقره می میرد. از نظر همسایه ها او یک زن معمولی بوده است. 

در واقع نویسنده از زاویه دید و تخیل کودک جهان را پر از شعر و جادو می بیند. کودکی نقره و ارغوان پر از شگفتی بوده است. 


فانتزی ها و جهان های پر از شگفتی شان مصالح خوبی برای انیمیشن هستند. لحن و زبان این اثر شاعرانه است. شاید در نگاه اول فیلمنامه نویس حس کند اقتباس از این اثر دشوار است. اما اگر او جهان کودکانه و جاندارپندار را بشناسد با این اثر ارتباط خوبی می گیرد. این اثر پر از تصاویر شاعرانه است. بوسه هایی که تبدیل به پرنده می شوند یا...

بخش دوم این اثر بسیار حس برانگیز است. 

اثر هم فضای داخلی دارد و هم خارجی.


_

_

_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.