درخت سگ


امتیاز اقتباسی بودن اثر

درخت سگ -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:مجموعه‌ی قصه‌های عجیب برای بچه‌های عجیب‌غریب
ناشر:پیدایش
ژانر:فانتزی سیاه
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 96
قیمت:(ریال) 100000
حجم صفحات:64
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786002964908

مجموعه پنج جلدی قصه های عجیب برای بچه های عجیب غریب در فضایی وهم آلود و غریب می گذرد. این مجموعه ارزش های ادبی ویژه ای دارد. زبان اثر در خدمت فضای ترسناک و وهم آلود اثر است. داستان ها به لحاظ شخصیت معدودهستند. شخصیت ها تنها و دچار ناراحتی و پریشانی هستند. نوشتن خلاصه برای چنین کاری دشوار است. واقعیت این است که چنین کارهایی برای خلاصه کردن و تعریف کردن مناسب نیستند و باید خوانده شوند.نام های نج داستان مجزای این مجموعه به این شرح است:

سوزنبان و مارها

گزارش مرد لوبیایی

آخرین ها

پرنده یخ زده

درخت سگ


در شهری که دریای صورتی دارد و کوسه های زرد، مدام طوفان می شود. وقتی طوفان می شود کوسه ها  داخل شهر می افتند و مردم آنها را ماچ می کنند. کوسه ها با مردم کاری ندارند و فقط روزی یک سگ می خورند.

زن و شوهری در شهر زندگی می کنند که فرزندی ندارند. روزی باد در یک سبد برای آنها فرزندی می آورد. آنها اسمش را تخمه می گذارند. تخمه بزرگ می شود و مدام واق واق می کند و غیر عادی است. پدر از دست او ذله شده و می گوید باید برود. تخمه بیمار می شود و می میرد. مادر او را در جایی دفن می کند. از خاک او درختی می روید. مادر که حالا پیر لست و همسرش مرده یکی از میوه ها را می آورد‌ میوه در واقع سگ کوچکی است. او سگ را به خانه می آورد. 

مردم می خواهند سگ را به کوسه بدهند. کوسه ها اگر سگ نخورند آدمخوار می شوند. باد خانه پیرزن را با خودش می برد و شهر در محاصره کوسه های زرد است.


این مجموعه داستان در فضاهایی غیر واقعی و وهم آلود می گذرد. ترس ، تنهایی و مرگ مسائل مهم بشری و مسائل این داستانها هستند. زبان داستان اقتباس را دشوار کرده است. اما تخیل بصری آثار بسیار قوی است. اقتباس از چنین طنز سیاهی فضای تازه ای وارد انیمیشن ایران می کند. مخاطب این گونه آثار نوجوان ها بالای پانزده سال و بزرگترها هستند. داستان ها هم شاعرانه و هم دراماتیک هستند. کشکمش مورد نیاز برای یک انیمیشن اپیزودیک پنج قسمتی را دارند. البته به طور مجزا هم قابل اقتباس هستند. داستانها هم طنز و هم احساساتی هستند. جغرافیای استان ها فضای تازه ای وارد صنعت سینمای ایران می کند.

_

_

_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.