دوغدو، پدربزرگ و غول های عاشق


امتیاز اقتباسی بودن اثر

دوغدو، پدربزرگ و غول های عاشق -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:دغدو
ناشر:هوپا
ژانر:فانتزی
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 96
قیمت:(ریال) 220000
حجم صفحات:282
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008655275

سه گانه دوغدو سه رمان برای نوجوان است که در سه فضا اتفاق می افتد. بخش هایی از آن در فرانسه و ایران و بخش های دیگر در فضای فانتزی تعریف می شود. این سه گانه در پی آشنایی دو فرهنگ ایرانی و فرانسوی است. این آشنایی با واسطه معرفی شخصیت های افسانه ای و اسطوره ای پیگیری می شود. 

دوغدو دختر کوچولویی ست که تا هفت سالگی در فرانسه زندگی کرده است. پدر و مادرش را در این سن از دست می دهد و نزد مادربزرگش در ایران برمی گردد. یک جادوگر به نام خانم سیلا با او به ایران آمده. این یک شخصیت خیالی است که از دل افسانه های فرانسوی در آمده است. در جلد اول این سه گانه مخاطب با فضای ذهنی دوغدو آشنا می شود. دوغدو یک نام اصیل ایرانی است. آشنایی دوغدو با شخصیت های افسانه ای فرهنگ فرانسه به او کمک می کند تا راه حلی برای بیرون آمدن از سوگ پیدا کند. دوغدو از طریق پدر و مادر هنرمندش با افسانه های سرزمین فرانسه آشنا شده است.  

جهان فانتزی برای کودک جذاب است. دوغدو شخصیت اصلی این سه گانه با نزدیک شدن به افسانه ها برای خودش جهانی می سازد. ساختن جهان خیالی برای مخاطبان کودک جذاب است. اگر چه زاویه دید راوی گاهی ذهنی و غیر چشمی است اما توصیف های نویسنده در فضای انیمیشن کاملا اجرایی است. آشنایی مخاطبان با شخصیت های افسانه ای دو کشور درک عمیق تری به مخاطب می دهد. 

-

-

-

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.