دم‌دراز و ننه‌کلاغه


امتیاز اقتباسی بودن اثر

دم‌دراز و ننه‌کلاغه -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:قصه های قانون جنگل
ناشر:پیدایش
ژانر:طنز
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 96
قیمت:(ریال) 90000
حجم صفحات:62
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786002964878

این مجموعه پنج جلدی است. هر جلد از این مجموعه، شامل چند قصه طنز است.

عنوان‌های این مجموعه ۵ جلدی عبارتند از «تیغ تیغو و تمثال مبارک شیرخان»، «شیرخان و خورشت کلم»، «دم دراز و ننه‌کلاغه»، «ویلای فیل‌خان و خاله کرگدن» و «ببر بنگال و کانگورو بچه‌ به بغل». 


خیلی مجموعه ویژه ای نیست و بسیاری از داستانک های آن برگرفته از ویژگی های کلیشه ای حیوانات هستند و ویژگی بارز و جذابی ندارند. 


در هر جلد از این مجموعه پنج جلدی، سه یا چهار داستانک آورده شده است. داستان ها مجزا هستند و ربطی به هم ندارند. چیزی که این داستانک ها را به هم وصل می کند، حیوانات و ماجراهای بین شان هستند. 

در جلد «دم دراز و ننه کلاغه»،۴ داستان کوتاه گنجانده شده است به نام¬های:

داوری جناب خرس

میس میس و ماموتی

دم دراز و ننه کلاغه

لاکی و خرگوشی

مثلا داستان داوری جناب خرس، داستان مورچه خواری است که هی مورچه ها را می خورد و اذیت می کند. مورچه ها تصمیم می گیرند بروند پیش یکی از حیوانات و از او کمک بخواهند، برای همین پیش خرس می روند. اما مورچه خوار هدیه ای به خرس می دهد و خرس هم بیخیال انتقام گیری برای مورچه ها می شود. این ماجرا چندبار دیگر اتفاق می افتد. آخرش مورچه ها تصمیم می گیرند خودشان خدمت مورچه خوار برسند. به این شکل که داخل لانه شان را پر از خار می کنند و وقتی مورچه خوار با خرطومش به لانه آن ها حمله می کند، خارها وارد خطورمش می شود. در انتهای داستان هم نوشته شده: وقتی می بینی کسی به دادت نمی رسد، خودت به داد خودت برس. 

به این شکل داستان های مختلف این مجموعه هر کدام دربردارنده یک پیام و درس است. 


شاید بتوان از روی این اثر، مجموعه کوتاه انمیشینی ساخت. اما ابتدا باید، گزینشی روی داستانک های این مجموعه انجام داد. چون همه شان شاید خسته کننده باشد و خیلی هایش هم تکرای و کلیشه ای است و فاقد جذابیت های نو و مدرن است و کمی از دنیای امروز بچه ها و فضای جذاب  و امروزی انیمیشن های اینچنینی دور است و کلیشه ای و کلاسیک است. 

_

_

_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.