داستان مانا


امتیاز اقتباسی بودن اثر

داستان مانا -

0.00 میانگین امتیاز0 آرا
مجموعه: --
ناشر:ویژه نشر
ژانرها:رمنس, کودک
نویسنده:
نوبت چاپ 1
سال انتشار 95
قیمت(ریال) 55000
تیراژ 1001
تعداد صفحات:92
صحافی جلد نرم
ISBN13:9789647440509

این اثر در واقع یک جور کتاب آموزش داستان‏نویسی است که خود در قالب داستانی عاشقانه- نوجوانانه نوشته شده است. در این کتاب می‏توانیم با شخصیت‏پردازی، فضاسازی، پیرنگ و زاویه‏ی دید آشنا شویم در حالی که آن ها را در روایت‏های مختلف داستانی رابطه‏ی عاطفی دو شخصیت نوجوان، کاوه و مانا دنبال می‏کنیم.

در هر کتابی نویسنده‏ای خوابیده است. شما می‏توانید آن را بیدار کنید و با آن داستان‏هایی متفاوتی بنویسید. درست مثل کاوه که به خاطر عشق نویسنده را بیدار می‏کند. 

کاوه نوجوانی است که اهل کتاب و کتابخوانی نیست اما به خاطر دختری به نام مانا عضو کتابخانه می شود و مسوول آن جاست. در یکی از داستان‏هایی که نویسنده در این کتاب تعریف می‏کند کاوه به مانا ابراز عشق می‏کند و شکست می‏خورد. بعد تصمیم می‏گیرد نامه‏ای به مانا بنویسد به اسم پسری به نام سیاوش. اما نامه به دست ناپدری مانا می‏افتد و او را بسیار عصبانی می‏کند. ناپدری مانا همه چیز را برای مانا ممنوع می‏کند و بعد خودش به کتابخانه می‏رود و لیست اعضا را می‏گیرد تا سیاوش را پیدا کند. اما سیاوشی در کار نیست و کاوه تازه می‏فهمد که چه گندی به زندگی مانا زده است. آیا ما در این کتاب با یک داستان طرفیم؟


نه این طور نیست. در این کتاب داستان‏هایی هست که روایت‏های متفاوتی دارد و هر روایت شما را به سمتی می‏برد. 


اگر قرار باشد فیلمی درباره‏ی آموزش داستان‏نویسی ساخته شود، داستان مانا هم می‏تواند یکی از گزینه‏ها باشد. اگرچه ماجراهای اصلی و بزرگی که بتواند آن را مناسب یک اثر سینمایی کند در آن وجود ندارد. از آن جایی که داستان رمانتیک نوجوانانه در آثار سینمایی ما کم بوده، داستان مانا به خاطر رابطه‏ی کاوه و مانا می‏تواند جذاب و پرکشش باشد. 

طرح اصلی داستان که با حضور نویسنده طرحی تخصصی می‏شود مخاطبان این کار را کمی خاص می‏کند.


_

_

_

نظرات

بخش‌های علامت زده شده اجباری هستند. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.