دخترک فواره ای


امتیاز اقتباسی بودن اثر

دخترک فواره ای -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه: NA
ناشر:هوپا
ژانر:فانتزی
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 94
قیمت:(ریال) 100000
حجم صفحات:110
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008025467

کار فانتزی جالبی است. داستان در داستان است و افسانه در افسانه. کار مدرن و متفاوتی است و نگاهی جالب و شاعرانه و متفاوت به فواره دارد و دخترکی که انگار دخترک فواره هاست و گویی متعلق به این زمین و زمان و زندگی نیست. 

روایت اصلی داستان، بستر و بهانه ای می شود برای بیان خرده داستان ها و افسانه ها و روایت های داستانی جذاب....این داستان در داستان بودن به شکل و ساختاری مدرن و خوب و خوش خوان بیان شده است. 


دخترک فواره ای، رمان کودک فانتزی محسوب می شود. روایتگر دختر بچه ای است که از وقتی به دنیا می آید هیچ صدا و صوتی از دهانش خارج نمی شود و بعدها هم لام تا کام چیزی نمی گوید، بجز یک کلمه: «فواره»! او انگار دختر فواره هاست و متعلق به این زمین و این مردم و زمانه نیست....به شعر و اساطیر و افسانه ها برمی گردد.... هیچ درمان و دکتر و دوا و دعا خوانی کاری از دستش برای او بر نمی آید! بجز یک شاعر! شاعری که انگار روح و وجود و اصل این دخترک را درک و دریافت می کند، چون نگاه شاعر ه هستی متفاوت است. دخترک پیش او آرام و شاد است و آخر سر با کمک همین شاعر، دخترک برای همیشه بالای فواره ای روشن به یک نوع عروج می رسد و جاودانه می شود. 

داستان مدرنی است که روایت جذاب داستان در داستانی دارد که به درد انیمیشن شدن می خورد.
می تواند یک فیلم کوتاه انمیشین از رویش ساخت و بچه را با روایت های نو و مدرن آشنا کرد و در کودک نگاه متفاوت آفرید، نگاه متفاوت به اطراف و اشیا و حتی آدم های دیگر. 

_

_

_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.