مادرآدم نباتی


امتیاز اقتباسی بودن اثر

مادرآدم نباتی - دنیای آدم نباتی ها 2

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:دنیای آدم نباتیها
ناشر:هوپا
ژانر:علمی- تخیلی
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 95
قیمت:(ریال) 16000
حجم صفحات:166
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008655169

کار همچنان به قوت جلد اول است، ماجراجویانه است و مخاطب را درگیر ماجراها می کند.  از ویژگی های این مجموعه سه جلدی، می توان به این نکته ظریف اشاره کرد که راوی هر کدام از این سه جلد، یکی از این سه نواجوان ماجراجو هستند. یعنی در جلد اول تارا داستان را روایت کرد، در جلد دوم راما و در جلد سوم و اخر پاشا. این خیلی خوب است چون ما از چشم و دید هر کدام از این سه نوجوان، ماجراهای مختلف را می بینیم و نوجوان ها به شکلی ضمنی با تفاوت نگاه ها و ویژگی های فردی آشنا می شوند. 

در جلد دوم، یعنی کتاب «مادر آدم نباتی»، این سه نوجوان، بعد از سفر مخفیانه شان به شهر عجیب و غریب آدم نباتی ها، با یک زوج آدم نباتی به نام پونی و مونی، آشنا و دوست می شوند.مونی بچه دار می شود و از شانس بدش بچه اش تیپ الف است، یعنی باید ربات ها بچه را از مادر بگیرند و برای همیشه به سرزمین تیپ الف بفرستند تا بدون مهر مادری و سایه حمایت پدری زندگی کند و مثل تارا و راما و پاشا، فقط کار کند. 
با نقشه و طرح راما، هر سه،  تصمیم می گیرند که بچه را از ربات ها بگیرند یعنی در حقیقت بدزدند و به مادرِ آدم نباتی اش باز گردانند. البته می دانند که این کار عواقب بدی خواهد داشت ولی دلشان نمی خواهد که این بچه هم مثل خودشان دور از مادر و پدر بزرگ شود. 
اما....بعد از اینکه بچه را به آغوش مادر آدم نباتی اش بازمی گردانند و بچه دچار بیماری می شود و گریه اش قطع نمی شود، خیلی زود سر و کله ربات های پلیس و نگهبان و پزشک در آپارتمان شان پیدا می شود. باز این سه نوجوان را از سرزمین آدم نباتی ها مستقیم به قرنطینه می فرستند تا محاکمه شوند و بچه را هم می گیرند تا به سرزمین تیپ الف برگردانند.

جلد دوم هم مانند جلد اول، قابلیت انیمیشن شدن دارد، چون کاملا تصویری و ماجراجویانه است و در ژانر علمی و تخیلی می تواند برای بچه ها جذاب باشد. 
در حین خواندن کتاب، کاملا با فضاسازی هایی می توان برخورد کرد که قابلیت تصویری شدن دارند. 

_

_

_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.