آدم نباتی تیپ الف


امتیاز اقتباسی بودن اثر

آدم نباتی تیپ الف - دنیای آدم نباتی ها3

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه:دنیای آدم نباتیها
ناشر:هوپا
ژانر:علمی- تخیلی
نویسنده:
نوبت چاپ: اول
تاریخ انتشار: 96
قیمت:(ریال) 160000
حجم صفحات:162
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008869375

در جلد سوم از مجوعه آدم نباتی ها، ویژگی این مجموعه، دیگر به شکلی بارز و مشخص خود را نشان می دهد، که ویژگی خوبی است. اینکه نویسنده فقط یک اثر در ژانر علمی تخیلی ننوشته و یکسری ماجرا را پشت هم ردیف نکرده، بلکه هدفی والاتر در نظر داشته و آن همانا تکان دادن و تغییر دادن شرایط بدی است که آدم ها دچارش شده اند. این تغییر و اصلاح توسط سه نوجوان که شخصیت اصلی این مجموعه هستند، شکل می گیرد. 

در کتاب آدم نباتی تیپ الف، ماجرای دیگری رقم می خورد. این سه نوجوان با نوزاد عجیبی رو به رو می شوند که نه تیپ الف است، نه تیپ ی. با کنجکاوی ای که به خرج می دهند پی می برند که این نوزاد گویی ژنی دارد و جزو تیپ یا است. آن ها پیگیرانه با طرح و برنامه و شجاعت، ماجرا را پی می گیرند تا سر از راز و رمز این ژن بندی و تقسیم بندی آدم ها دربیاورند. در آخر پی می برند که عده ای هستند که الکی آدم ها را تقسیم بندی کرده اند و اصلا ژن الف و ی و یا وجود ندارند و همه انسان ها یکی هستند فقط رنگ مو و چشم و چهره شان فرق می کند. منتها چون زمان اینده است و مواد خوراکی و نیرو و انرژی به اندازه کافی نیست، آدم ها را الکی تقسیم بندی کرده اند و با دادن داروهای به خصوص در بدن انسان ها تغییراتی به وجود آورده اند. آن ها، انسان های عادی با ضریب هوشی عادی را تیپ ی یا همان ادم نباتی در نظر می گیرند و با دادن دارو در غذاهای مصنوعی، عمرشان را کم و ضریب هوشی شان را کم و کمتر می کنند. اینان نه کار می کنند نه هیچی فقط می خورند و می خوابند و بجه به دنیا می آورند. نوزادانی که به نظر با هوش تر هستند، تیپ الف می شوند که از پدر و مادر ادم نباتی شان جدا می شوند وباید کار کنند و حق ازدواج و بچه دار شدن ندارند. و تیپ یا هم که تعدادشان کم است روی آن دو دسته دیگر سوارند و دنیا به کامشان است. 
این سه نوجوان با شجاعت و طرح و برنامه و تدبیر، این رسوایی را به گوش همه می رسانند و دنیا را جای بهتری می کنند و آدم ها را به برابری می رسانند.  

کل این مجموعه سه جلدی، قابلیت انیمیشن شدن دارد. چون کاملا کار علمی و تخیلی و فانتزی است و ویژگی های تصویری خوبی دارد. 

_

_

|_

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.