غولماز


امتیاز اقتباسی بودن اثر

غولماز -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه: NA
ناشر:هوپا
ژانر:فانتزی
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 1396
قیمت:(ریال) 190000
حجم صفحات:230
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008655213

رمان غولماز برای نوجوانان  در دویست و سی صفحه منتشر شده است. رمان در شهر غولها می گذرد. فضای رمان امروزی است. در این فضای امروزی غولها باید به سربازی بروند. این قانون شامل غولهای دختر هم می شود. نویسنده موقعیت های طنزآمیزی خلق کرده است. غولها هم مهربان هستند و هم باید با بی رحمی بزرگ شوند. خوردن بچه های خیالی قدمی در راه بی رحم کردن آنهاست. بازخوانی داستانهای قدیمی فقط در شکل بازنویسی نیست. احمد اکبرپور با خلق فضای شهزی غولها را از دل ادبیات کهن به زمان نعاصر آورده است. 

غولماز یک غول دختر است. سرزمین او قوانین خاصی دارد. در آنجا دختر و پسر باید به سربازی بروند. در روز آخر سربازی جادوگرها بچه های خیالی درست می کنند و غول های سرباز باید آن‌ها را در زمان کوتاهی بخورند، تا بعداً برای خوردن آدمیزاد واقعی آماده شوند.

غولماز حاضر نیست بچه خیالی را بخورد و او را پنهان می کند. اگر غول‌های دیگر این ماجرا را بفهمند اعدامش می کنند. 

غول‌های سرباز در ماجرایی دیگر یک شکارچی را دستگیر کرده‌اند و می خواهند او را بخورند. 

غولماز با کمک آدیماغ ( بچه خیالی) شکارچی را نجات می دهد و از شهر غول‌ها فرار می کند. 

دیو سپید غولماز را جادو می کند اما آدیماغ شیشۀ عمر دیو را پیدا می کند. قانونی هست که یابندۀ شیشۀ عمر دیو می تواند دیو سپید را از بین ببرد و رییس جمهور غول‌ها شود. 

غولماز رییس جمهور می شود اما دیو را از بین نمی برد و شیشه عمر را پیش خودش نگه می دارد. با راه افتادن جنگ، اداره کشور سخت می شود. غولماز و دیو سپید هم آرام آرام عاشق هم می شوند.


غولماز پبچیدگی زبانی ندارد. پر از قصه و موقعیت دراماتیک است. ریتم تندی دارد و توصیف آن را کند نمی کند. اگر بر اساس غولماز فیلمنانه ای نوشته شود موقعیت های طنزآمیز مخاطب را جذب می کند. 

غولمازـ آدیماغ

ـ

ـ

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.