دی وی دی اسرارالغولان


امتیاز اقتباسی بودن اثر

دی وی دی اسرارالغولان -

0.00 Avg rating0 Votes
مجموعه: NA
ناشر:هوپا
ژانر:فانتزی
نویسنده:
نوبت چاپ: 1
تاریخ انتشار: 1394
قیمت:(ریال) 140000
حجم صفحات:174
نوع جلد: جلد نرم
ISBN13:9786008025221

دی وی دی اسرار الغولان رمان فانتزی برای نوجوان است. فضای آن برای مخاطبان قابل درک است. از طرفی این اثر می تواند روش های سنتی تدریس را نقد کند. مدرسه باید راهی برای فعالیت گروهی باشد و همچنین می توان از تکنولوژی و فن آوری های جدید برای جذاب کردن فضای آموزش بهره برد. فانتزی و تخیل می تواند، فضای خشک و رسمی را برای بچه ها جذاب تر کند. البته نویسنده اصرار دارد از فیلم ها و بازیگران و موسیقی خارجی در اثر نام ببرد. به نظرم اشاره به کارهای ایرانی فضا را ملموس تر می کرد. رمان حدود صد و هفتاد و چهار صفحه است. ریتم تندی دارد و خوش خوان است.

چند نوجوان در مدرسه شیطنت می کنند و درس نمی خوانند.  ناظم مدرسه می گوید باید والدین شان به مدرسه بیایند. آنها می ترسند و به ویلای پدربزرگ یکی از آنها در طالقان می روند.نیمه شب جادوگری در ویلا حاضر می شود و به آنها یک دی وی می دهد. موجودی به نام دنلق (دهن لق) در دی وی هست که قرار است حل کننده مشکل آنها باشد. اما دنلق خودش هم گرفتار است. پدرش او را جادو کرده و قرار شده تا زمان به سر آمدن تنبیه اش به صورت یک غول انفورماتیک در دی وی دی بماند. بچه ها به خانه هایشان بر می گردند و دنلق به آنها کمک می کند تا با روشی متفاوت و شیرین درس های سخت را با هم یا  بگیرند. آنها نمره های خوبی می گیرند. دی وی دی خش بر می دارد و برای رفع خش دی وی دی به مغازه ای می روند که شاگرد مرموزی به نام عبدالحلیم دارد. بچه ها تصمیم می گیرند با کمک عبدالحلیم قفل  دی وی دی را بشکنند و دنلق را کپی کنند. این موضوع مشکلاتی برای همه درست می کند. بچه ها در عین علاقه به دنلق دوست دارند که او آزاد شود.در نهایت با کمک عبدالحلیم دنلق از دی وی دی آزاد می شود و نفرین و جادوی پدر دنلق باطل می شود.  

این اثر مبتنی بر زبان پیچیده یا ارزش های زبانی نیست. مبتنی بر داستان و قصه است. مسئله این رمان مسئله امروز است. روش های تدریس غیرجذاب ، نبودن هیجان و کار گروهی از مشکلات دانش آموزان است. این اثر با خلق موقعیت های طنز و در بستری  به این مسائل می پردازد.

به نظرم اثر قابلیت اقتباس برای یک فیلم سینمایی زنده و یا یک انیمیشن را دارد.

ـ

ـ

ـ

نظرات

Required fields are marked *. Your email address will not be published.